השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 053-2724874
מערכות חימום תת רצפתי

מערכות חימום תת רצפתי

מערכות חימום תת רצפתי מים וחשמל

מערכת חימום רצפתי בחשמל - יתרונות וחסרונות

בעולם החימום רצפתי קיימות שתי סוגי מערכות חימום: חימום על בסיס חשמל וחימום על בסיס מים. 


חימום רצפתי חשמלי מתבצע באמצעות התקנת פאנלים חשמליים מתחת לרצפות אשר מתחממים בהפעלתם ומחממים את הבית. 

חימום רצפתי על בסיס חשמל - יתרונות וחסרונות

יתרונות מערכת חימום חשמלי מסוג זה הם המחיר הזול של התקנת המערכת ומהירות חימום הבית מרגע ההפעלה. החסרונות הם:

  • החסרון המשמעותי הוא, צריכת החשמל הגבוהה מאוד. במערכת חימום יקר משמעותית בהשוואה לפתרונות חימום אחרים.
  • בנוסף, חסרון נוסף הוא -  אורך חיי המערכת קצר יותר לעומת מערכת החימום במים. 
  • מערכת חימום חשמלית מסוג זה פולטת קרינה אלקטרומגנטית ולכן במידה ובחרתם בשיטה זו חשוב לבחור יצרן אמין ומוכר.
התקנת חימום תת רצפתי

סוגי מערכות חימום תת רצפתי במים

3 סוגי מערכות חימום תת רצפתי במים

מערכות חימום תת רצפתי מים מתחלקות לשלוש תצורות עיקריות. 


בשלושתן התשתית זהה ופועלת ע"י הנחת צינורות מיוחדים המלאים במים ברחבי הבית. מתחת לצנרת יונח משטח בידוד המונע בריחת חום לקומות התחתונות או לאדמה. 


מעל הצינורות יונחו משטח מיוחד ומעליו המרצפות או הפרקט. הצינורות מתחברים לגוף חימום הנמצא מחוץ לבית או על הגג. גוף החימום מחמם את המים ומשאבת סחרור מזרימה את המים החמים דרך הצינורוץ ברחבי הבית ויוצרים לנו חורף חם ונעים.


3 סוגי מערכות חימום רצפתי במים:

  1. חימום במים באמצעות סולר - תנור סולר המותקן מחוץ לבית בוער ומחמם את דוד המים ממנו יוצאים הצינורות. אמצעי חימום זה הינו יקר לצריכה בשל מחיר הסולר הגבוה.
  2. חימום במים באמצעות גז - בדומה לחימום בסולר, מותקן תנור גז המחמם את דוד המים. גם מערכת זו יקרה לשימוש ובנוסף, מיכלי גז המונחים בקרבת הבית מהווים סכנה פוטנציאלית שלא נרצה לבני ביתינו.
  3. חימום במים באמצעות משאבת חום לחימום תת רצפתי - שיטה זו הינה הזולה והמשתלמת ביותר מבין כל פתרונות החימום לטווח הארוך. בדומה לשאר המערכות, צינורות מים הפזורים ברחבי הבית מוליכים מים חמים מתחת לרצפה. צינורות המים מגיעים למשאבת החום אשר שואבת ומחממת את האוויר אשר מחמם את דוד המים שממנו יוצאים המים לצינורות התת רצפתיים. 

משאבות חום הפועלות בטכנולוגיית אינוורטר הינן חסכוניות בחשמל ביחס למערכות חימום אחרות ומוזילות את עלות חימום הבית לטווח הארוך.

חימום תת רצפתי צריכת חשמל

התקנת מערכות חימום תת רצפתי

תהליך התקנת מערכת החימום הוא מורכב

מערכות חימום תת רצפתי הן אמצעי חימום שהתקנתו אפשרית רק באירועים ספציפיים במהלך החיים. משום שהיא דורשת עבודה מתחת לרצפות. מאורע שמתרחש רק בבניית בית חדש או שיפוץ הכולל הרמת הרצפה.


בעת ההתקנה נפרסים צינורות מיוחדים המוליכים את המים החמים ומפיצים את החום בצורה אופטימלית עם מינימום ספיגה של אנרגיית חום. 


מתחת לצינורות נפרסת יריעת בידוד המונעת מהחום להתפשט לעבר האדמה או הקומה התחתונה. מעל הצינורות נפרסת שכבת הגנה ומעליה הריצוף או הפרקט. הצינורות מתחברים מחוץ לבית לגוף החימום או משאבת החום אשר מחממים את המים ומשאבת סחרור מיוחדת מזרימה את המים דרך הצינורות. 


התקנת מערכות חימום תת רצפתי נחשבת להתקנה מורכבת ביחס לפתרונות חימום אחרים כגון מזגן או הסקה אך כאמור יתרונות המערכת עולים על חסרונותיה.


מערכת התקנת חימום תת רצפתי היא כמובן חד פעמית ובזכות מיעוט התקלות במערכות אלה נדיר שמתעורר צורך בהרמת הרצפה לאחר ההתקנה. 


חימום תת רצפתי במים לבית

כיצד מערכות חימום תת רצפתי מייצרות חום?

יצירת חום על ידי משאבות חימום

משאבות חום הינן פתרון חימום מודרני וחדשני מבחינה טכנולוגית. מערכת זו מנצלת אנרגיה באופן אפקטיבי ופועלת באמצעות שאיבת אוויר מסביבתה והפיכתו לאנרגיית חום. 

למשאבות חום אינוורטר מספר יתרונות בולטים:

  • הינן בעלות פעולה שקטה אך אפקטיבית. פעולת המשאבה לא תפריע לכם לשבת בחצר גם אם המנוע נמצא קרוב. בנוסף, בניגוד למערכות חימום אחרות כמו סולר וגז, לא תסבלו מעשן, ריח או עיסוק במילוי דלק וגז.
  • משאבות חום הן ידידותיות לסביבה לעומת גופי חימום אחרים ובעיקר לעומת חימום תת רצפתי עם גופי חימום מתחת לריצוף שצורך כמות אנרגיה עצומה בהפעלתו.
  • משאבות חום הינן זולות יותר להפעלה ארוכה. צריכת החשמל של משאבת חום לחימום תת רצפתי אינוורטר דומה להפעלת מזגן ובמקומות קרים בהם יש צורך בהפעלה ארוכת טווח לחודשים רבים ההבדל בעלות צריכת החשמל לעומת הסקה או עלות הסולר והגז הינו משמעותי ומסתכם באלפי שקלים בחודש.
  • משאבות חום הינן בעלות הגנות ומערכות חכמות אשר יבטיחו את פעולתן ותקינותן גם כשאתם לא בבית: מגן למתג זרימת המים כאשר לחץ המים נמוך, הגנה בפני קיפאון כאשר טמפרטורת המים נמוכה מ - 4 מעלות, הגנה מפני טמפרטורות גבוהות כאשר המים מעל 85 מעלות צלזיוס, הגנה מפני לחץ גבוה ונמוך והגנה מפני עומס יתר במדחס. מערכות אלה שומרות על אורך החיים והאמינות של המערכת על מנת שתהנו ממנה למשך שנים רבות.
משאבות חום אינוורטר לחימום מים